Kolejny sukces naszych chirurgów – ortopedów. Podczas błyskawicznej operacji wszczepili 102 – letniej legniczance protezę stawu biodrowego. - Seniorka po niefortunnym upadku trafiła do nas ze złamaną kością udową – mówi Lesław Trubisz, ordynator oddziału chirurgii ortopedycznej. - To był bardzo poważny uraz, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiek pacjentki. Dlatego zadecydowaliśmy, aby niezwłocznie ją operować.
Operacja zakończyła się powodzeniem – złamany fragment kości udowej wraz z główką stawu biodrowego zastąpiony został metalowa endoprotezą. Po kilku dniach starsza pani została wypisana do domu. Przypomnijmy, że to już druga w tym roku tak wiekowa pacjentka. Wcześniej na tym oddziale operowano z powodzeniem inną 102 – latkę.
ZB