Ryszard Kępa, lekarz naszego szpitala został wyróżniony tytułem „Filantropa Roku Regionu Legnickiego 2009 roku” w kategorii osób prywatnych. 

Otrzymał go za trwającą od dziewięciu lat pomocną współpracę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Rodziców Osób z Upośledzeniem Intelektualnym "Jutrzenka". Laureat stale prowadzi aukcje charytatywne prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej  „Jutrzenki”. Za uzyskane pieniądze podopieczni wyjeżdżają na wycieczki. Ryszard Kępa dofinansował też imprezy i przedsięwzięcia organizowane przez to stowarzyszenie. Konkurs po raz siódmy zorganizowali: Stowarzyszenie „Jutrzenka”, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Ruchowym „Persona” w Legnicy oraz Urząd Miasta Legnicy.
Przypomnijmy, że Ryszard Kępa jest specjalistą chorób zakaźnych i kierownikiem pododdziału hepatologicznego na oddziale wewnętrznym III. Uroczysta gala "Filantrop 2009" odbyła się w ostatni piątek w hali widowiskowo sportowej. W kategorii firma filantropem roku została Jadwiga Bogacka, właścicielka kręgielni Kegel Klub, w kategorii instytucja zwycięzłya Rada Uczelniania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Superfilantorpem 2009 została firma Europejskie Centrum Odszkodowań. Laureatom i setkom gości zaśpiewała Irena Jarocka. 

ZB