Informujemy, że od czerwca 2021 r. nasza strona internetowa jest dostępna w nowej szacie graficznej.

Zapraszamy na: www.szpital.legnica.pl

Jak już informowaliśmy w poniedziałek (31.05) nie dotarło do naszego szpitala 700 szczepionek tego konkretnego producenta z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Szczepienia miały się rozpocząć dzisiaj (2.06) od godz. 10.00 rano. Tymczasem transport dotarł przed godziną 13.00, gdy wielu mieszkańców Legnicy i regionu czekało już w kolejce po drugą dawkę.
- Z tego względu przedłużamy dziś godziny szczepień do godz. 15.30 - mówi Bogusława Patrzałek ze szpitalnego Punktu Szczepień. - Natomiast w piątek będziemy szczepić zgodnie z planem w godzinach 10-16.00.
Dodajmy, że osoby, które miały termin szczepienia ustalony na 2.06 bez problemu mogą się zaszczepić w najbliższy piątek, tj. 4.06 w godzinach - jak wyżej.
- Uśmiechów na waszych buziach nie tylko w Dzień Dziecka, ale w każdej chwili waszego życia. I jak już staniecie się dorosłymi, abyście nie zapomnieli o waszych dziecięcych radościach i marzeniach - takie życzenia otrzymali nasi mali pacjenci. Ale nie tylko.
Z okazji Dnia Dziecka obfite prezenty podarował im Zarząd Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pan Prezes Przemysław Bożek, Pan Piotr Wojtyczka wiceprezes oraz Pan Adam Babuśka Starosta Legnicki w towarzystwie Pani Dyrektor Anny Płotnickiej - Mieloch wręczali podarunki ucieszonym dzieciom.

Od poniedziałku, 7 czerwca, zostają wznowione zabiegi i przyjęcia planowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Na tę decyzję czekało wielu naszych pacjentów.
Przypomnijmy, że wstrzymanie ich wykonywania było związane z działaniami centralnymi dotyczącymi walki z pandemia Covid-19.
Pomimo spadku zachorowań Wojewoda Dolnośląski polecił szpitalowi realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 poprzez zapewnienie w szpitalu tymczasowym 56 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV2, w tym 3 łóżek intensywnej terapii.
700 sztuk szczepionki AstraZeneca zamiast dziś (31 maja) trafi do Punktu Szczepień w naszym szpitalu w środę - 2 czerwca. Taką informację otrzymaliśmy od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
Z tego powodu druga faza szczepień tym preparatem odbędzie się w dniach 2 i 4 czerwca (środa i piątek).
Za zaistniałą sytuację przepraszamy.